Kľuky FLOW

 

 

Sada kľúk ROTOR FLOW špeciálne navrhnutá pre časovku a triatlon

Kľuky FLOW vychádzajú z modelu 3D+ avšak dostali špecifický aero dizajn, ktorý ich predurčuje pre použitie na jednak aero cestných bicykloch, ako aj rýdzych TT či triatlonových strojoch. Jazdcovi poskytujú časovú úsporu klasických aero kľúk a výkonnosť špičkových cestných kľúk v jednom.

Tuhosť a funkčnosť celej sady kľúk boli hlavnými cieľmi pri ich návrhu a dizajne a aj preto kľuky FLOW môžu smelo súperiť a dokonca aj prekonať ktorékoľvek plne aero kľuky.

 

 

Skutočne svetová výkonnosť

Menší odpor vzduchu

Je to možné preto, lebo kľuky počas jazdy nenarážajú na plne laminárny tok vzduchu: pred tým, než tento prúd vzduchu narazí na kľuky, už ním prešli predné koleso a vidlica bicykla. Tento rozvírený vzduch poskytuje menší odpor, než pokojný vzduch, čo umožňuje na výkonnosť orientovanému FLOW dizajnu našich kľúk ešte viac vyniknúť. To robí z kľúk FLOW nielen dospelé a plnohodnotné TT, triatlonové a duatlonové kľuky, ale aj spoľahlivý a zmysluplný upgrade pre získanie dodatočnej výkonnosti aero cestných bicyklov.

 

TRINITY DRILLING SYSTEM

Trojmo odvŕtané ramená kľúk ROTOR odolávajú ohybu a krutu lepšie, než sú schopné kľuky s klasickou jednokomorovou dutou konštrukciou. Vďaka vlastnému systému Trinity Drilling System sú kľuky ROTOR tuhšie, než konkurenčné kované produkty. Tento proces vyvŕta tri otvory po celej dĺžke kľuky od stredovej osky až ku osi pedálu, čím za sebou zanechá štruktúru s tromi dutými blokmi. Tá kľukám dáva vynikajúcu tuhosť a zároveň výnimočnú hodnotu pomeru tuhosti ku hmotnosti (STW ratio).

 

 

UNIVERZÁLNE STREDOVÉ ZLOŽENIE

Hodí sa ku všetkému!

Systém UBB (Universal Bottom Brackets) nie je štandard. UBB je systém, ktorý sa dokáže vysporiadať takmer so všetkými štandardmi stredových zložení dostupnými na trhu - ktoré výrobcovia rámov používajú pri ich návrhu a realizácii. Či už sa jedná o 30 mm, alebo 24 mm systémy stredového zloženia, závitové aj bezzávitové.

RIEŠENIA. To je pravdepodobne ten najlepší výraz pre popísanie filozofie dizajnu značky ROTOR. Identifikujeme problémy vo výkonnosti a prinášame ich riešenia, ktoré následne vyúsťujú do vylepšených a optimalizovaných produktov.

 

Micro Adjust Spider

Viac pozícií pre lepšie prispôsobenie sa potrebám jazdca

Nový systém Micro Adjust Spider (MAS) ponúka viac pozícií, aby sa presnejším nastavením pozície oválnych prevodníkov Q-RINGS mohlo ešte lepšie uspokojiť požiadavky konkrétneho jazdca. Nový pavúk MAS má alternatívne otvory pre skrutky prevodníkov, ktoré umožňujú mezdipolohu pre dosiahnutie optimálnej pozície prevodníka Q-RING. Štandardné kľuky v kombinácii s OCP prevodníkov Q-RING umožňujú posunutie prevodníkov v približne 5-stupňových krokoch. Pavúk MAS v kombinácii s Q-RINGS prevodníkmi umožňuje prevodníky posúvať v približne 2,5-stupňových krokoch. To znamená, že si môžete nastaviť pozíciu vašich Q-RINGS prevodníkov v mikro krokoch, aby sa čo najlepšie hodili pre váš štýl jazdy.

 

Špecifikácie

 • 100% CNC opracované, hliníková zliatina 7075-T6
 • Trinity Drilling System
 • 30 mm stredová oska UBB30 z hliníkovej zliatiny
 • kompatibilné s - BSA, ITA, BB86, BB30, BB30 Presfit, BBRight, BB386 EVO
 • dostupné dĺžky ramien kľúk: 170, 172.5, 175 mm
 • Aero MAS pavúk
  • 130 BCD
  • 110 BCD
 • Q-faktor: 148 mm
 • reťazová linka: 43,5 mm
 • hmotnosť
  • 170 mm/ BCD130/ 553 g, 175 mm/ BCD 130/ 563 g
  • 170 mm/ BCD110/ 542 g, 175 mm/ BCD 110/ 552 g

Rozmer BCD - Bolt Circle Diameter - predstavuje priemer kružnice skrutiek prevodníkov v mm.

Vzhľadom na veľké spektrum možných kombinácií sú sady kľúk ROTOR nacenené a dodávané samostatne bez prevodníkov. Ku sade kľúk je však dodávaný príslušný počet skrutiek prevodníkov. Informácie o prevodníkoch ROTOR Q-RINGS nájdete tu >>>

Súčasťou balenia nie je ani konkrétny typ stredového zloženia, keďže vďaka ROTOR UBB konceptu sú kľuky ROTOR použiteľné v kombinácii s rôznymi verziami štandardov stredového zloženia. Pri výbere vhodného typu stredového zloženia vám môžu pomôcť tabuľky kompatibility  >>>