Q-RING XL (QXL)

http://www.rotorbike.com/media/products/product174/rotor_1105559981.jpgNový ROTOR QXL je podobný oválnemu prevodníku Q-Ring ale s vyššou oválnosťou. Oba majú podobný tvar, ktorý zaisťuje výnimočnú stabilitu prenosu sily. QXL nenahrádzajú štandardné Q-Ringy, ale skôr ich dopĺňajú, pretože oba sú optimalizované pre rôzne jazdecké profily a situácie.

Veríme, že štandardné Q-Ringy ponúkajú optimálnu rovnováhu medzi adaptáciou a biomechanickou stabilitou pre väčšinu cyklistov. Napriek tomu sledujeme vedecké výskumy a odozvu profesionálnych jazdcov, ktoré ukazujú, že väčšia oválnosť môže byť výhodná a užitočná pre určitý typ športovcov, pretože nie všetci jazdci majú rovnakú stavbu svalov, jazdeckú formu alebo štýl šliapania.

Lepší zážitok z cyklistiky

Ohlas viacerých profesinálnych športovcov, ktorí váhali vyskúšať Q-Ringy bol pozitívny. Títo jazdci referovali lepší pocit zo šliapania keď šli zo sedla a pri zrýchlení.
Prevodníky QXL sú najviac badateľné v podmienkach s vysokým výdajom sily a konzistentným maximálnym výkonom ako napr. časovky, šprinty, úniky atď.

Cieľový profil jazdca: Pre jazdcov, ktorí hľadajú vyšší stupeň oválnosti

Prevodníky QXL sú navrhnuté skôr pre typológiu jazdca ako pre špecifickú cyklistickú disciplínu,

„Silní“ jazdci s väčším svalovým objemom, ktorí produkujú vyšší maximálny a priemerný výkon typicky preferujú prevodníky QXL. Napríklad šprintéri majú zvyčajne dominantné rýchle svalové vlákna. To je výhodné pre vyšší stupeň ovality, pretože títo jazdci benefitujú zo zníženej negatívnej práce ponúkanou zvýšenou oválnosťou.

Prevodníky Q-Ring alebo QXL?

Vyberte si čo je pre vás najlepšie
MYŠLIENKA: Prevodníky QXL ponúkajú vyššiu ovalizáciu pre jazdcov, ktorí vyžadujú vyšší efekt.

Kľúčové znaky

  • Nenahrádzajú, ale dopĺňajú štandardné prevodníky Q-Ring
  • 16% oválnosť namiesto 10 % v prípade Q-Ring
  • Pre skúsených užívateľov Q-Ring / NCC
  • Pre špecifický typ cyklistov (s dominantnými rýchlymi svalovými vláknami)

Ako sa rozhodnúť, ktoré Q-Ringy sú pre vás najvhodnejšie

Táto príručka je navrhnutá aby vám pomohla pri výbere, ktoré Q-Ringy sú pre vás najvhodnejšie. Pre tieto charakteristiky ale vždy existujú výnimky, hlavne počas toho ako sa športovci vyvíjajú. Tu uvedené údaje sú typické charakteristiky, ktoré vám môžu uľahčiť rozhodovanie pri výbere medzi prevodníkmi Q-Ring. Ak ste nikdy predtým nejazdili oválne prevodníky, odporúčame zo začiatku používať štandardné Q-Ringy.

 

Nové QXL

Štandardné Q-Ring

Okrúhly prevodník

  Jazdecké charakteristiky
Priemerný výkon Vysoký Priemerný n/a
Skúsenosti Už som jazdil Q-Ringy a cítim, že viem využiť viac ovality Nikdy predtým som nejazdil Q-Ringy
Často špecialista na Úseky s vysokou intenzitou (Kritériá, úseky zo sedla a pod.) Úseky so strednou intenzitou (Univerzálny alebo vytrvalostný športovec)
Dominantné pomalé svalové vlákna + ++ -
Dominantné rýchle svalové vlákna ++ + 0
  Jazdecké charakteristiky
Roviny + ++ 0
Šprinty ++ + -
Stúpania v sedle + ++ -
Stúpania zo sedla ++ + --
Jednoduchosť nastavenia prešmykovača - 0 +
Ľahkosť adaptácie - 0 +