Rotor 3D+

 

 

 

 

Vedomosti sú úspech

Ako najľahšie kľuky v ponuke cestných kľúk ROTOR, nové kľuky 3D+ ťažia z výhod hliníkovej zliatiny 7055 a tiež z prepracovanej konštrukcie, založenej na technológii TDS - Trinity Drilling System. Dosiahla sa tak ešte nižšia hmotnosť pri zachovaní vysokej tuhosti pôvodných kľúk. Stredová oska s priemerom 30 mm s technológiou UBB30 poskytuje kľukám 3D+ kompatibilitu s takmer všetkými rámami, či už boli navrhnuté pre 30 mm osky, alebo nie.

Inteligentná výroba

Kľuky 3D+ využívajú prepracovanú a ľahšiu verziu dutej konštrukcie dosiahnutej pomocou technológie Trinity Drilling System, ktorá dokáže vytvoriť štruktúru podobnú stavebnému prvku mostu. Umožňuje to kľuke odolať ohybu a rotačným silám lepšie, než v prípade jednoduchej dutej konštrukcie.

 

Tuhé a ľahké

100% hliníková zliatina

Konštrukcia kľúk 3D+ zo 100% hliníkovej zliatiny nevyužíva tie dnes veľmi trendové materiály, ale zostáva verná svojmu cieľu priniesť bezkonkurenčnú výkonnosť pri svojej nízkej hmotnosti. Zároveň ponúka vysokú tuhosť hliníka pri hmotnosti nižšej, než väčšina karbónových kľúk! Vďaka vlastnej technológii Rotor Trinity Drilling System, použitej na vytvorenie 3-komorového dutého vnútra ramien kľúk, a vďaka veľmi tuhej a kompatibilnej oske UBB30, ponúka novú úroveň výkonnosti pre špičkové bicykle akejkoľvek značky, éry a typu.

 

 

Trinity drilling system

 

Trojmo odvŕtané ramená kľúk ROTOR odolávajú ohybu a krutu lepšie, než sú schopné kľuky s klasickou jednokomorovou dutou konštrukciou. Vďaka vlastnému systému Trinity Drilling System sú kľuky ROTOR tuhšie, než konkurenčné kované produkty. Tento proces vyvŕta tri otvory po celej dĺžke kľuky od stredovej osky až ku osi pedálu, čím za sebou zanechá štruktúru s tromi dutými blokmi. Tá kľukám dáva vynikajúcu tuhosť a zároveň výnimočnú hodnotu pomeru tuhosti ku hmotnosti (STW ratio).

 

UNIVERZÁLNE STREDOVÉ ZLOŽENIE

Hodí sa ku všetkému!

Systém UBB (Universal Bottom Brackets) nie je štandard. UBB je systém, ktorý sa dokáže vysporiadať takmer so všetkými štandardmi stredových zložení dostupnými na trhu - ktoré výrobcovia rámov používajú pri ich návrhu a realizácii. Či už sa jedná o 30 mm, alebo 24 mm systémy stredového zloženia, závitové aj bezzávitové.

RIEŠENIA. To je pravdepodobne ten najlepší výraz pre popísanie filozofie dizajnu značky ROTOR. Identifikujeme problémy vo výkonnosti a prinášame ich riešenia, ktoré následne vyúsťujú do vylepšených a optimalizovaných produktov.

 

Micro Adjust Spider

Viac pozícií pre lepšie prispôsobenie sa potrebám jazdca

Nový systém Micro Adjust Spider (MAS) ponúka viac pozícií, aby sa presnejším nastavením pozície oválnych prevodníkov Q-RINGS mohlo ešte lepšie uspokojiť požiadavky konkrétneho jazdca. Nový pavúk MAS má alternatívne otvory pre skrutky prevodníkov, ktoré umožňujú mezdipolohu pre dosiahnutie optimálnej pozície prevodníka Q-RING. Štandardné kľuky v kombinácii s OCP prevodníkov Q-RING umožňujú posunutie prevodníkov v približne 5-stupňových krokoch. Pavúk MAS v kombinácii s Q-RINGS prevodníkmi umožňuje prevodníky posúvať v približne 2,5-stupňových krokoch. To znamená, že si môžete nastaviť pozíciu vašich Q-RINGS prevodníkov v mikro krokoch, aby sa čo najlepšie hodili pre váš štýl jazdy.

 

Všetky možnosti

Pavúk MAS je dostupný ako variant cestných kľuk ROTOR 3D+ so 110 aj 130 BCD a MTB kľuk ROTOR REX. Kľuky ROTOR POWER a ROTOR FLOW sú dostupné výlučne s MAS pavúkom.
 
Vďaka nastaveniu OCP sa môžete cítiť pohodlne pri všetkých pozíciách pri pedálovaní:
 • V sede
 • Zo sedla
 • V stúpaniach
 • V šprinte

Podrobnejšie informácie o OCP - Optimum Chainring Position  >>>

 

Špecifikácie

 • 100% CNC opracované, hliníková zliatina 7075-T6
 • Trinity Drilling System
 • 30 mm stredová oska UBB30 z hliníkovej zliatiny
 • kompatibilné s - BSA, ITA, BB86, BB30, BB30 Presfit, BBRight, BB386 EVO
 • dostupné dĺžky ramien kľúk: 170, 172.5, 175 mm
 • dostupné verzie:
  • Aero MAS 130 BCD
  • Aero MAS 110 BCD
  • 110 BCD
 • Q-faktor: 148 mm
 • reťazová linka: 43,5 mm
 • hmotnosť 170 mm/ 485 g, 175 mm/ 497 g

Rozmer BCD - Bolt Circle Diameter - predstavuje priemer kružnice skrutiek prevodníkov v mm.

Vzhľadom na veľké spektrum možných kombinácií sú sady kľúk ROTOR nacenené a dodávané samostatne bez prevodníkov. Ku sade kľúk je však dodávaný príslušný počet skrutiek prevodníkov. Informácie o prevodníkoch ROTOR Q-RINGS nájdete tu >>>

Súčasťou balenia nie je ani konkrétny typ stredového zloženia, keďže vďaka ROTOR UBB konceptu sú kľuky ROTOR použiteľné v kombinácii s rôznymi verziami štandardov stredového zloženia. Pri výbere vhodného typu stredového zloženia vám môžu pomôcť tabuľky kompatibility  >>>