Power

Pedálujte s rozumom

Pri súťažnom nasadení, keď idete na maximum svojich kapacít , tak len silnejšie šliapanie do pedálov vás dopredu neposunie. Skutoční majstri musia trénovať a pedálovať efektívne a premyslene.

Svojim konštrukčným riešením, ale aj spektrom poskytovaných informácií o výkone jazdca, sa merače výkonu ROTOR POWER radia medzi najlepšie produkty dostupné na trhu. Analyzujú omnoho viac, než len výkon podaný cyklistom - umožnujú tak zlepšovať nielen výkonnosť a výdrž cyklistu, ale aj vyváženie oboch nôh a techniku pedálovania.

ROTOR dnes ponúka na výber z troch verzií meračov výkonu:

 

ROTOR POWER - duálny merač výkonu

Základom systému ROTOR POWER sú osvedčené kľuky ROTOR 3D+. V kombinácii s nimi tak POWER patrí medzi najľahšie duálne systémy merania výkonu na trhu, pričom kľuky ROTOR POWER sú oproti štandardným kľukám ROTOR 3D+ MAS ťažšie iba o 30 gramov.

ROTOR POWER analyzuje viac, než len samotný výkon generovaný cyklistom. Umožňuje tak zlepšiť sa nielen zvýšením sily a kondície jazdca, ale aj vyvážením práce svalov a zlepšením techniky pedálovania.

 

BEZKONKURENČNÁ PRESNOSŤ

Koniec chybným meraniam
Vďaka výnimočnej frekvencii zberu dát 500 Hz a umiestnením meračov výkonu v strede ramena ľavej aj pravej kľuky, poskytuje bezkonkurenčnú presnosť. Vďaka tomuto dizajnu je POWER oslobodený od zobrazovania chybných informácií, ktorým trpí mnoho iných systémov (pochádzajúce napr. z asymetrickej deformácie, bočného zaťaženia, stavu cesty, alebo dokonca radenia), meria presne všetky tri osy deformácie a poskytuje tak extrémne čisté a spoľahlivé údaje.

Vyvážené meranie

  • Individuálne meranie ľavej aj pravej strany kľúk pre vyhodnotenie vyváženosti výkonu
  • Účinnosť krútiaceho momentu (súčet sily pedálovania v smere hodinových ručičiek mínus odpor v smere proti  hodinovým ručičkám)
  • Rovnomernosť pedálovania (maximálny krútiaci moment vs. priemerný)

Rýchlo a ľahko

  • Rýchla a jednoduchá výmena batérie bez potreby použitia náradia
  • Štandardne dodávané
    s Micro Adjust Spider (MAS) tanierom pre veľmi jemné odladenie optimálnej pozície prevodníkov (OCP)

Kompatibilita

  • UBB30 oska kľúk POWER umožňuje inštaláciu kľúk na takmer každý rám bicykla, bez ohľadu na typ stredového zloženia (BB).
  • Kompatibilné s ANT+™. Zoznam kompatibilných produktov nájdete na www.thisisant.com/directory

 

Odolnosť voči zmenám teploty

100% odolný voči vplyvu zmeny teploty na meranie výkonu

POWER je jeden z mála meračov výkonu na trhu, ktorý je 100% odolný voči chybám merania spôsobených kolísaním teploty. Je to preto, lebo ROTOR POWER meria dáta v ramenách kľúk, kde nevzniká tepelné napätie pri rozťahovaní a sťahovaní kovu. ROTOR POWER je testovaný v štandardných vode odolných postupoch. Toto sa nazýva ako Staticky neurčité meranie a stavia merač POWER do jedinečnej triedy meračov výkonu.

 

TRINITY SYSTÉM VŔTANIA   

Extra odolné kľuky vytvorené TRINITY systémom vŕtania odolávajú ohýbaniu lepšie než klasické duté konštrukcie kľúk.

Zároveň prichádzajú s inteligentným systémom uzavretých objímok Closed Clamp Concept  (CCC). CCC objímky sú vyrábané CNC strojmi v ich zovretej pozícii, následne sú vo výrobe na osku kľúk zakladané vďaka ich krátkodobému mechanickému rozovretiu. Dotiahnutím skrutky objímky sa tak objímka vráti do svojho nominálneho stavu len pri nízkej miere napnutia. Toto originálne riešenie odlišuje kľuky ROTOR od ostatných kľúk na trhu.

 

 

UBB  - UNIVERSAL BOTTOM BRACKETS SYSTEM

UBB nie je štandard. UBB je systém, ktorý sa dokáže vysporiadať takmer so všetkými štandardmi stredových zložení dostupnými na trhu - ktoré výrobcovia rámov používajú pri ich návrhu a realizácii. 
Viac o systéme UBB, ako aj tabuľky kompatibility, nájdete tu...

 

 

ROTOR POWER LT  

Merač výkonu ROTOR POWER prichádza aj vo verzii POWER LT, ktorá výkon meria len na ľavej kľuke a šetrí tak celkovú hmotnosť kľúk pri zároveň nižšej cene.

Kľuky POWER LT s ľahším systémom merania výkonu prevzali technické a dizajnové základy z už existujúcich kľúk ROTOR POWER. Nové kľuky s meraním výkonu POWER LT sú výsledkom intenzívnej spolupráce R&D oddelenia ROTOR s UCI WorldTour tímom LAMPRE-MERIDA, ktorý si od ROTOR-u vyžiadal jednoduchší a zároveň ešte ľahší systém merania výkonu, ktorý musí odolať jednak nekompromisným podmienkam tvrdého zaobchádzania profesionálnymi jazdcami, ako aj pravidelnej údržbe a čisteniu samotného pretekárskeho bicykla. Ešte pred svojim komerčným uvedením na trh tak boli kľuky POWER LT náročne testované ako profesionálnymi jazdcami tímu LAMPRE-MERIDA, tak aj jeho mechanikmi. Vďaka ich spätnej väzbe boli ďalej vylepšené inžiniermi ROTORu.

„Kľuky Rotor POWER sme vytvorili ako duálny systém merania výkonu, ktorý nezávisle zaznamenáva údaje z obidvoch kľúk, pravej aj ľavej. POWER LT bol odvodený z originálneho systému POWER s niekoľkými  rozdielmi," vysvetlil David Martínez, hlavný inžinier značky ROTOR pre produkty merania výkonu. "Napríklad, aby sme ušetrili na hmotnosti, údaje sa merajú len v ľavej  kľuke POWER LT."

 

ROTOR POWER LT-R

 

POWER LT-R je ľahký systém merania výkonu, ktorý prevzal technické a dizajnové riešenie kľúk POWER LT, ale na rozdiel od nich, verzia LT-R zaznamenáva údaje v pravej kľuke. POWER LT-R je tak odpoveďou na požiadavku tých zákazníkov, ktorí chceli mať meranie výkonu na reťazovej strane kľúk.

 

 

 

 

 

 

ROTOR INpower - NOVÝ MERAČ VÝKONU vhodný aj pre MTB disciplíny

Absolútnou novinkou na trhu je ROTOR INpower. Merač výkonu má integrovaný v stredovej oske kľúk a je tak vhodný pre každú disciplínu - či už cestu, cyklokros alebo dokonca aj MTB.

Viac informácií o INpower nájdete tu...