Sady kľúk ROTOR

Motívy a dôvody, ktoré cyklistu ovplyvňujú pri výbere konkrétnej sady nových kľúk sú rôzne. Či už hmatateľné, alebo aj  neviditeľné faktory, ako je cena, vzhľad, výkonnosť či hmotnosť produktu, ale aj technologická prestíž a kompetentnosť výrobcu. Napriek tomu, že hmotnosť a estetická stránka určite zohrávajú dôležitú úlohu, najvyšším cieľom filozofie návrhu produktov značky ROTOR je ich maximálna funkčnosť, spoľahlivosť a výkonnosť. Následne sa im do vienka vkladá atraktívna hmotnosť a jedinečný dizajn.

Dôležitú spätnú väzbu pri vývoji nových produktov poskytujú jazdci aj mechanici profi tímov, ako LAMPRE-MERIDA,  CAJA RURAL SEGUROS RGA či SPECIALIZED FACTORY XC TEAM. Kľuky ROTOR sú preto navrhnuté a vyrobené tak, aby dokázali splniť najvyššie ciele svojich užívateľov, či už sú to profesionálni, alebo rekreační jazdci.

Ponuka kľúk ROTOR obsahuje:

 

Technológie ROTOR

 

ROTOR UNIVERSAL BOTTOM BRACKET KONCEPT

UBB je koncept, ktorý sa dokáže vysporiadať s takmer všetkými štandardmi stredových zložení, čím eliminuje potenciálne komplikácie spôsobené nekompatibilitou kľúk a štandardu stredového zloženia. Umožňuje založiť takmer každé kľuky ROTOR, či už s 30 mm alebo 24 mm stredovou oskou, na rám bicykla, nezávisle od použitého štandardu stredového zloženia.

 

MICRO ADJUST SPIDER

"MAS" je skratkou pre Micro Adjust Spider a po španielsky znamená "viac". A to je celá podstata tejto technológie: viac možností nastavenia pre ďalšiu optimalizáciu pozície oválnych prevodníkov Q-Rings. Vďaka sekundárnym otvorom pre skrutky majú užívatelia prevodníkov Q-Rings oproti štandardnému pavúku dvojnásobný rozsah možností regulovať presnosť vhodnej pozície prevodníkov. 

 

TWIN LEG CONCEPT

ROTOR Twin Leg Concept zaručuje maximálnu tuhosť celej sady kľúk pri dosiahnutí rovnakej tuhosti oboch ramien kľúk - ľavého aj pravého. Totiž, nemá zmysel vyrábať ultra tuhú pravú kľuku, ak sa jej ľavá kľuka nedokáže svojou tuhosťou vyrovnať. Pri navrhovaní kľúk ako skutočného celku - nie len dvoch nezávislých ramien, TLC garantuje dosiahnutie komplexnej vyváženosti celej sady kľúk.  

 

TRINITY DRILLING SYSTEM

CNC strojmi opracované ramená kľúk ROTOR sú vďaka použitiu technológie Trinity Drilling System tuhšie, než konkurenčné štandardne kované duté kľuky. Týmto procesom sú po celej dĺžke ramien kľúk, od stredovej osky až po os pedálu, vyvŕtané tri nezávislé dutiny. Výsledkom vŕtania je špecifická klenbovitá štruktúra, pripomínajúca konštrukciu mostov. To kľukám ROTOR dodáva vysokú tuhosť a výnimočnú hodnotu pomeru tuhosti voči hmotnosti (STW ratio).


A.L.M.A.      APPROPRIATE LIGHTWEIGHT MATERIAL APPLICATION

"ALMA" znamená po španielsky "duša". Podľa nás je duša produktu ukrytá v jeho materiáli. Táto motivácia vedie ROTOR ku výberu tých najlepších dostupných materiálov s cieľom dosiahnuť, aby produkty ROTOR dokázali svojim užívateľom ponúknuť čo najlepšiu výkonnosť. Odolnosť a spoľahlivosť produktov vychádza z dlhého procesu ich vývoja a formovania, kde výber použitého materiálu zohráva kľúčovú úlohu.

DIZAJN FUNKČNÝCH RIEŠENÍ

RIEŠENIE. Spoločne s výkonnosťou je riešenie pravdepodobne ten najlepší výraz pre popísanie filozofie dizajnu značky ROTOR. Produkty ROTOR sa rodia a vyrastajú ako riešenie pre každý problém, či potrebu cyklistov. Z tohto dôvodu tím vývojárov značky ROTOR vždy hľadá tie najefektívnejšie riešenia dosahujúc tak zdokonalené a optimalizované produkty. Funkčnosť a spoľahlivosť sú súčasťou každého kroku procesu vývoja a dizajnu produktov ROTOR. Výkonnosť nikdy nie je predmetom kompromisov!


 

Vzhľadom na veľké spektrum možných kombinácií sú sady kľúk ROTOR nacenené a dodávané samostatne bez prevodníkov. Ku sade kľúk je však dodávaný príslušný počet skrutiek prevodníkov. Informácie o prevodníkoch ROTOR Q-RINGS nájdete tu >>>

Súčasťou balenia nie je ani konkrétny typ stredového zloženia, keďže vďaka ROTOR UBB konceptu sú kľuky ROTOR použiteľné v kombinácii s rôznymi verziami štandardov stredového zloženia. Pri výbere vhodného typu stredového zloženia vám môžu pomôcť tabuľky kompatibility  >>>